Zespół Szkół Centrum KształceniaRolniczego im. W Witosa w Boninie

mail: szkola@zsbonin.pl | tel/fax (094) 342-28-92

Igrzyska Samorządów Gmin

W dniu 13 czerwca 2015 r. duży sukces odniosła młodzież naszej szkoły podczas XX Jubileuszowych Igrzysk Samorządów Gmin Województwa Zachodniopomorskiego w Płotach. Igrzyska odbyły sie pod patronatem Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego dr Jarosława Rzepy. Młodzież reprezentowała gminę Manowo, Powiat Koszaliński oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie. Zdobyła w sumie 5 medali w tym   jeden złoty i cztery brązowe.

Złoty medal zdobył uczeń naszej szkoły Michał Niezgoda w konkurencji "Rzut palem" . Pokonał przeciwników o około 1,5 m . Kibice z podziwem patrzyli na naszego gladiatora. To nie jedyny sportowy sukces Michała .Warto dodać , że w ubiegłym roku na poprzednich Igrzyskach LZS zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą. Michał to skromny, wysoce kulturalny chłopiec. Odnosi sukcesy nie tylko w sporcie, ale bierze z powodzeniem udział w wielu konkursach przedmiotowych. Prawdziwym multimedalista został Franek Kozłowski. Zdobył 3 brązowe medale w następujących konkurencjach: "bieg na 100m", "rzut lotką do celu", trzeci medal zdobył   wraz z Jackiem Rutkowskim w konkurencji "przenoszeniu partnera na czas".

Franek jest dobrym uczniem Technikum weterynarii, jest bardzo kulturalnym, skromnym, wiecznie uśmiechniętym chłopcem. Ponadto mimo, że jest dopiero w pierwszej klasie został wybrany na wiceprzewodniczącym Samorządu uczniowskiego. Watro podkreślić , że nasza sztafeta szwedzka w składzie : Daria Mieżaniec, Ala Korniluk, Franek Kozłowski, Paweł Cieśla byli o krok od medalu zdobyła wysoko punktowane 4 miejsce. Również Franek Kozłowski w skoku w dal z miejsca zajął wysoce punktowane 4 miejsce. Bardzo udanie zaprezentowali się piłkarze nożni którzy grali w 4 osobowych składach 2 rezerwowych. Poprawili swoją pozycję z ubiegłego roku o 2 oczka . Byli również o krok od medalu. W walce o 3 pozycje przegrali z zespołem z Węgorzyna. Grali w składzie : Daniel Dudek , Łukasz Cygan, Dawid Stochła i Bartek Gąsiorek.

Ala Korniluk w rzucie lotką   zdobyła 4 miejsce. Wyjazd naszej ekipy był bardzo udany nie tylko pod względem sportowym ale również nastąpiła integracja grupy . Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w tego typu zawodach , w interesujący sposób spędziła wolny czas. Wesoło się przy tym bawiła dopingując w sportowym duchu kolegów startujących w poszczególnych dyscyplinach.

Opiekunem młodzieży była : Bożena Konczak

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.