ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie

telefon:(94) 342-28-92 mail: szkola@zsbonin.pl

Poznajemy Podkarpacie-górskie szlaki w Bieszczadach

Zielona Szkoła pn. „Poznajemy Podkarpacie-górskie szlaki w Bieszczadach”

W dniach 3-7 kwietnia 2017r., nasi uczniowie po raz czwarty byli gośćmi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku, powiat Strzyżów. Młodzież klas maturalnych i trzeciej klasy szkoły zawodowej poznawali historię, podziwiali przyrodę regionu Podkarpacia.

Zwiedzając skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, zapoznali się z kulturą, tradycją, zabytkowym budownictwem i religią Bieszczad. W skansenie archeologicznym „Troja Karpacka” w Trzcinicy obejrzeli najstarsze znaleziska naszych przodków. Wyjazd do Soliny i zwiedzanie zapory wodnej oraz przejazd małą pętlą bieszczadzką to niepowtarzalna okazja bezpośredniego oglądania i poczucia piękna przyrody tego rejonu Polski. W Gogołowie i Szufnarowej uczniowie obejrzeli dawne sprzęty kiedyś wykorzystywane w domach i gospodarstwach rolnych, a dziś prawie zapomniane.

Ważną częścią integracyjną „zielonej szkoły" były warsztaty kulinarne, plastyczne i sportowe, prowadzone wspólnie z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku.

Nasi uczniowie są bardzo zadowoleni z wyjazdu.

Organizatorzy i opiekunowie: Danuta Ostrowska i Katarzyna Sadowska

zdj01

zdj02

zdj03

zdj04

filmT