ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie

telefon:(94) 342-28-92 mail: szkola@zsbonin.pl

Wizyta delegacji ze szkoły w Czechach

W dniach 25-28 września 2017 roku w naszej szkole gościła delegacja ze Střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola Chrudim. Pan Dyrektor Stanislav Valasek, pani Wicedyrektor Anna Pochobradska oraz nauczycielka przedmiotów zawodowych Ludmila Kabelova  zapoznali się z infrastrukturą naszej placówki oraz z kierunkami kształcenia. Wielkie wrażenie na delegacji wywarła nowoczesna baza dydaktyczna naszej szkoły. Delegacja, dzięki uprzejmości Pani Karoliny Dubanowskiej, zwiedziła przedsiębiorstwo Espersen. Grupa Espersen jest światowym liderem w dziedzinie przetwórstwa mrożonych bloków rybnych, filetów, specjalnych produktów porcjowanych i panierowanych  oraz luksusowych wyrobów rybnych w cieście francuskim. Firma jest uznanym, międzynarodowym dostawcą wysokiej jakości produktów rybnych i owoców morza, zaopatrującym najbardziej wymagających klientów zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych, do których należą także największe na świecie wielonarodowe grupy żywnościowe. W dniach 25-28 września 2017 roku w naszej szkole gościła delegacja  ze Střední  škola zemědělská a Vyšší odborná škola Chrudim. 

Pan Dyrektor Stanislav Valasek, pani Wicedyrektor Anna Pochobradska oraz nauczycielka przedmiotów zawodowych Ludmila Kabelova  zapoznali się z infrastrukturą naszej placówki oraz z kierunkami kształcenia. Wielkie wrażenie na delegacji wywarła nowoczesna baza dydaktyczna naszej szkoły. Delegacja, dzięki uprzejmości Pani Karoliny Dubanowskiej, zwiedziła przedsiębiorstwo Espersen. Grupa Espersen jest światowym liderem w dziedzinie przetwórstwa mrożonych bloków rybnych, filetów, specjalnych produktów porcjowanych i panierowanych oraz luksusowych wyrobów rybnych w cieście francuskim. 

Firma jest uznanym, międzynarodowym dostawcą wysokiej jakości produktów rybnych i owoców morza, zaopatrującym najbardziej wymagających klientów zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych, do których należą także największe na świecie wielonarodowe grupy żywnościowe. Ogrody Hortulus- kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat- były kolejnym miejscem, które zaprezentowaliśmy naszym gościom. To unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej. Dodatkową atrakcją, jaką zapewniliśmy delegacji czeskiej, była wizyta w Kołobrzegu, podczas której goście zwiedzili miasto oraz płynęli statkiem po otwartym morzu.

Ponadto goście zapoznali się z gospodarstwem rolnym Państwa Romaniec. Damian Romaniec –  absolwent naszej szkoły- szczegółowo przedstawił specyfikę pracy młodego rolnika w Polsce.  Podczas wizyty, Pani Dyrektor Dorota Kinga Grabarek wspólnie z Panem dyrektorem Stanislavem Valasek ustalili szczegóły współpracy pomiędzy naszymi placówkami. Planujemy wymianę młodzieży oraz kadry uczącej przedmiotów zawodowych. Delegacja czeska podziękowała Pani Dyrektor za opiekę merytoryczną i doskonale przygotowany program.Koordynatorem wizyty delegacji z Czech była pani Renata Kwolek. 

 20170926 154839

20170926 155217

IMG 20170926 085404