ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie

telefon:(94) 342-28-92 mail: szkola@zsbonin.pl

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie ZSCKR w Boninie 10 listopada 2017 roku obchodzili uroczyście Dzień Niepodległości. Na krótką lekcję historii pod kierunkiem pani Magdaleny Baranowskiej zaprosili: Tomasz Dusza oraz Alicja Żmuda. Uczniowie przypomnieli czasy, kiedy państwo polskie musiało walczyć o swą niepodległość i dlaczego jest to tak ważne święto dla każdego Polaka. Laura Majchrzak zarecytowała utwór Antoniego Słonimskiego pt."Polska", a Marcin Nowak, Jakub Składowski, Adrian Traczyk, Sylwester Banasiak oraz Jonatan Stankiewicz odśpiewali "Rotę".
Aleksandra Bocian oraz Joanna Wojnas odniosły się do wydarzeń z 5 listopada 2017 r. w Wierzchosławicach, gdzie odbyły się Zaduszki inaugurujące zbliżającą się 100 rocznicę odzyskania niepodległości, którą obchodzić będziemy za rok. W tym dniu przy Grobie patrona naszej szkoły- Wincentego Witosa-
chłopskiego premiera, męża stanu i przywódcy polskich chłopów - zgromadziły się osoby z całej Polski. Złożyły hołd i szacunek Witosowi oraz Jego najwierniejszemu uczniowi - Stanisławowi Mierzwie, który 25 lat temu spoczął obok Niego. Fakt ten był okazją do przypomnienia biografii patrona ZSCKR w Boninie.

11listopada