Zespół Szkół Centrum KształceniaRolniczego im. W Witosa w Boninie 

mail: szkola@zsbonin.pl | tel/fax (094) 342-28-92

Wyniki konkursu „Niepodległa piórem i obiektywem”

 

9 lutego 2021 roku odbyła się gala internetowa, podczas której uczestniczyła m.in. Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie Pani Dorota Kinga Grabarek, uczennica Zuzanna Lewandowska oraz nauczycielka Magdalena Baranowska. Sekretarz stanu Szymon Giżyński oraz dyrektor departamentu oświaty i polityki społecznej wsi Robert Jakubik podczas uroczystości ogłosili wyniki konkursu „Niepodległa piórem i obiektywem”. Podsumowano zaangażowanie uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół rolniczych w program wspierający wychowanie patriotyczne młodzieży.

W konkursie „Niepodległa piórem i obiektywem” wzięły udział także uczennice ZSCKR w Boninie Zuzanna Lewandowska (2wżg) oraz Nela Wysota (1w). Obie uczennice przygotowały wiersze konkursowe (Nela Wysota „Moja Ojczyzna”, Zuzanna Lewandowska „Biało- czerwona miłość”).

Zuzanna Lewandowska za swoją pracę otrzymała wyróżnienie. Podczas gali, podobnie jak uczniowie pozostałych szkół, uczennica ZSCKR w Boninie opowiedziała o swojej inspiracji twórczej. Wypowiedzi młodzieży to cenne informacje dla osób zarządzających szkołami, dla dyrektorów i nauczycieli, którzy prócz wspierania talentów, kształtują postawy patriotyczne. Przedstawiciele ministerstwa zapowiedzieli, iż w kolejnych latach konkurs będzie kontynuowany ze względu na bardzo duże zainteresowanie.

Zuzanna Lewandowska

Biało-czerwona miłość

Już nie trzeba życia dać w ofierze

Wywiał wiatr historii już pobojowisko

Teraz można tak zwyczajnie, prosto, szczerze

Kochać swoją Polskę za Jej… wszystko

To taka miłość o której się nie wie

Póki Ci nie przyjdzie żyć gdzieś dalej

Tam gdzie nie ma ,,duszy” w kolęd śpiewie

Tam gdzie nie tlą się listopadowe żale

To miłość co przychodzi z wiekiem

Dojrzewa w tobie z całą warstwą wspomnień

Nagle wiesz, że bez niej nie byłbyś człowiekiem

Który słysząc słowa Roty wie - ,,to też o mnie”

 

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/konkurs-niepodlegla-piorem-i-obiektywem-rozstrzygniety

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.