Zespół Szkół Centrum KształceniaRolniczego im. W Witosa w Boninie 

mail: szkola@zsbonin.pl | tel/fax (094) 342-28-92

Z życia szkoły

ZWYCIĘSKI PROJEKT ALEKSANDRA ROBAKOWSKIEGO ,,FLORANDER” W KONKURSIE ,, FIRMA NA START”

Konkurs "Firma na start" organizowany przez Urząd Miejski Koszalin został rozstrzygnięty( 15 grudnia 2023 r.) To współzawodnictwo przedsiębiorczych. Chodzi o wybranie najlepszego biznesplanu w dwóch kategoriach, dla osób dorosłych, chcących założyć własną firmę i dla uczniów szkół ponadpodstawowych marzących o własnym biznesie.

Zadaniem uczniów szkół ponadpodstawowych było przedstawienie projektu firmy, którą chcieliby założyć w przyszłości. Przedsięwzięcie ma na celu aktywizację zwłaszcza młodych koszalinianek i koszalinian w zakresie rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, ale także zachęcenie młodych ludzi do pozostania w Koszalinie, wiązania kariery zawodowej z regionem i zakładania własnych firm. Politechnika Koszalińska jest partnerem projektu, w tym między innymi fundatorem nagród. Zadaniem uczestników konkursu było opracowanie biznesplanu na prowadzenie działalności gospodarczej w Koszalinie. To rywalizacja, ale jednocześnie nauka, jak od podstaw zabrać się do tworzenia własnego biznesu.
- To możliwość poszerzenia, pisana biznesplanu, poznania procedury prawnej zakładania działalności gospodarczej
– opisuje zastępca prezydenta Koszalina Wojciech Kasprzyk.

Wyniki ogłoszono podczas gali w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Koszalinie. W kategorii dla szkół ponadpodstawowych najwyżej oceniono projekt
 Aleksandra Robakowskiego, ucznia klasy 2k Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Za pomysł Florander – produkcja i sprzedaż zestawów do samodzielnej uprawy roślin wraz z kartami edukacyjnymi skierowanych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Piętnastolatek chciałby produkować zestawy edukacyjne do samodzielnej uprawy roślin dla przedszkolaków.

- Dla mnie to jest satysfakcja, że ten pomysł może się udać i został dostrzeżony przez kapitułę i za parę lat może uda się wystartować w konkursie kategorii 1 – skomentował Aleksander Robakowski, zwycięzca konkursu „Firma na Start” w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych.

https://szczecin.tvp.pl/74733373/dla-marzacych-o-wlasnym-biznesie-rozstrzygniecie-konkursu-firma-na-start

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

konkurs firma na start

 

 

 

 

 

Kurs z zakresu unasienniania bydła

W dniach 4-5 styczeń odbył się kurs z zakresu unasienniania bydła. W kursie uczestniczyło 30 uczniów z naszej szkoły. Zajęcia zostały przeprowadzone przez pracowników Małopolskiego Centrum Biotechniki z siedzibą w Krasnem - panią Martą Nykiel i panem Jarosławem Jedraszczyk. Po dwudniowym szkoleniu oraz egzaminie praktycznym i teoretycznym uczniowie otrzymali zaświadczenia uprawniające do wykonania zabiegów sztucznego unasienniania bydła.  

20240105 124601

Czytaj więcej: Kurs z zakresu unasienniania bydła

Reunion

Na przełomie listopada i grudnia 2023 uczniowie z ZSCKR w Boninie uczestniczyli w kolejnym wyjeździe zagranicznym w ramach praktyk na wyspę Reunion. Grupa młodzieży, kształcąca się na kierunkach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik architektury krajobrazu przebyła około 8000 kilometrów, aby przekonać się jak wygląda nauka ich zawodu na drugim końcu świata. Młodzież była zafascynowana wyspą, odmienną fauną i florą, a także życzliwością Gospodarzy.

418430582 867420791838550 4261532123792733616 n

Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet

Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet

406158799 843633620883934 5816083145055671070 n

Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet w naszej szkole 29.11.2023 r. „Kobieco przy kawie o ważnej sprawie”

 

CELEM ŚDPK jest promowanie i wspieranie przedsiębiorczych kobiet, poprzez mobilizowanie i angażowanie kobiet do bezinteresownego dzielenia się swoim czasem, doświadczeniami, umiejętnościami, wiedzą oraz udzielania wsparcia finansowego

Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet to również okazja do uhonorowania kobiet biznesu, które odniosły sukces i są inspiracją dla innych, a jednocześnie zwrócenie uwagi, dlaczego warto inwestować w przedsiębiorczość pań.

W tym wyjątkowym dniu społeczność uczniowska- KOBIECA :-) miała zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu pt. „Inspiracja jest Kobietą”, w którym gościły przedsiębiorcze kobiety z naszego regionu z Północnej Izby Gospodarczej w Koszalinie. Nasze zaproszenie przyjęły Panie : Monika Duda , Anna Kamińska, Alicja Nidzgorska oraz Urszula Jegger.

W kobiecym spotkamiu uczestniczyły także nasze absolwentki : Izabela Woźniak, Kinga Jóźwiak i Martyna Dęga, które podzieliły się swoimi historiami związanymi z edukacją.

 

 

Czytaj więcej: Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

370200916 1508141536648051 6951458939182183000 n 1


Nasza uczennica klasy 4 technikum architektury krajobrazu, Zofia Szybicka,  otrzymała  stypendium  Prezesa Rady Ministrów za wyniki w nauce.

Składamy serdecznie gratulacje!


 

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.