Zespół Szkół Centrum KształceniaRolniczego im. W Witosa w Boninie 

mail: szkola@zsbonin.pl | tel/fax (094) 342-28-92

9 listopada 2012r

Dnia 9 XI. 2012r. w naszej szkole odbył się niezwykle uroczysty apel związany z obchodami Narodowego Święta Dnia Niepodległości. Uroczystość uświetniła Orkiestra Wojskowych Sił Powietrznych z Koszalina, której składamy serdeczne podziękowania.


Dyrektor szkoły Pani Dorota Kinga Grabarek przywitała zaproszonych gości , nauczycieli , uczniów oraz nową Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Marzenę Krawczyk.


Apel prowadzili jak zwykle w sposób elegancki i profesjonalny przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Kacper Krawczyk i Jakub Szostak.

Najpierw nastąpił podniosły moment : Wprowadzono Poczet Sztandarowy , którego opiekunem
jest Pan Marcin Romański oraz zagrano i zaśpiewano Hymn Narodowy.
Uczennice : Ula Puzio , Adriana Saganowska, Milena Pietrzykowska, Agata Kielar z klasy IIż oraz Dominika Kluj z klasy Iż recytowali wiersze o tematyce patriotycznej .
Po recytacjach 2 uczennice naszej szkoły Anita Bakuła z klasy Iż oraz Daria Patura z klasy Ik pięknie zaśpiewały utwór: " Rozkwitły pąki białych róż "


Uroczysty apel przygotowała nauczycielka języka polskiego: Pani Marzena Majewska.


To było preludium do tego co miało nastąpić . Zaproszona orkiestra Sił Powietrznych z Koszalina wykonała między innymi utwory pt: Mazurka Dąbrowskiego, Rotę, Marsz Pierwszej Brygady, Piechotę . Za wykonanie swoich utworów dostali od uczestników apelu owacje na stojąco .


Pani Dyrektor Dorota Kinga Grabarek podziękowała w swoim imieniu i całej społeczności szkolnej, Orkiestrze Sił Powietrznych z Koszalina za uświetnienie tej pięknej uroczystości ,a także Samorządowi Uczniowskiemu , nauczycielom przygotowującym uroczystość oraz zaprosiła gości na poczęstunek który przygotowali uczniowie pod kierownictwem nauczycieli :
Ewy Momot oraz Oriny Miłaszewskiej.


Nad całością uroczystości czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem : Panią Bożena Konczak

 

 Galeria

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.