Zespół Szkół Centrum KształceniaRolniczego im. W Witosa w Boninie 

mail: szkola@zsbonin.pl | tel/fax (094) 342-28-92

Dzień Ziemi w Manowie Spotkanie naukowe BSKN w Boninie

Dnia 21.04.2022 roku uczniowie i członkowie BSKN w Boninie postanowili poświętować Dzień Ziemi w Nadleśnictwie Manowo. Do świętowania zaprosiliśmy również uczniów z klasy VIII a, ze SP w Boninie.

Wspólnymi siłami posprzątali teren ze śmieci – uczniowie klasy VIII a – ścieżkę od Bonina do Manowa, a uczniowie I kr ZSCKR Czaplą Górę (Fot. 1).

fot1

W trakcie sprzątania Czaplej Góry, czekała nas miła niespodzianka. Nasi uczniowie znaleźli wokół jednego z gniazd znajdujących się na drzewie, pióra czapli oraz fragmenty skorupek jaj czaplich, co wskazuje, że maleństwa już się wykluły (Fot. 2).

fot2

Kolejnym zadaniem uczniów ZSCKR w Boninie było dokończenie zakładania łąki kwietnej na terenie Nadleśnictwa Manowo. Po raz kolejny, uczniowie skopali wyznaczony teren, wygrabili oraz wysiali mieszaninę nasion (Fot. 3).

fot3

Teraz będziemy oczekiwać na rośliny, które niebawem wyrosną. Pod koniec mają lub w czerwcu udamy się na naszą łąkę w celu nauczenia się pracy z kluczem do oznaczania gatunków roślin. To pomoże uczniom zdobyć umiejętność rozpoznawania roślin i zrobić zielnik. Jednocześnie mamy nadzieję, że założona przez nas łąka, przyczyni się ochrony owadów zapylających, bo wśród wysianych nasion dominują rośliny miododajne.

Opiekun BSKN w Boninie Magdalena Lampart-Kałużniacka

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.