Zespół Szkół Centrum KształceniaRolniczego im. W Witosa w Boninie 

mail: szkola@zsbonin.pl | tel/fax (094) 342-28-92

I Ogólnopolskie Dyktando dla Szkół Rolniczych o Pióro Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W dniu 25 maja w ZSCKR w Swarożynie odbyło się I Ogólnopolskie Dyktando dla Szkół Rolniczych o Pióro Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W pisaniu dyktanda brali udział uczniowie i nauczyciele szkół rolniczych z całej Polski. Uczestnicy zmagali się z tekstem dotyczącym rozmów zwierząt w okolicznych lasach, zawierającym wiele trudnych wyrazów ,, Pierzasta piegża w Swarożynie”.W dyktandzie uczestniczyli przedstawiciele 9 szkół resortowych. Udział wzięło 10 uczniów i 7 nauczycieli. Przedstawicielką naszej szkoły w kategorii uczeń była Malwina Rozwadowska z klasy 2kr, która wygrała Szkolny konkurs ortograficzny, zaś w kategorii nauczycieli mgr Bożena Konczak.

Niebywały sukces odniosła uczennica Malwina Rozwadowska, zdobywając I miejsce w Polsce i otrzymała jako nagrodę Pióro Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz tytuł „Mistrza Ortografii Szkół Rolniczych 2023”. Do dyktanda przygotowała ją nauczycielka języka polskiego Marzena Majewska.

Organizatorzy przygotowali poczęstunek, oprowadzili uczestników po obiektach szkolnych, umożliwili występ zespołu ,, Zwyrt” z ZSCKR z Nowego Targu, który akurat gościł w szkole.

Gratulujemy Malwinie i życzymy dalszych sukcesów w potyczkach językowych.

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.