Zespół Szkół Centrum KształceniaRolniczego im. W Witosa w Boninie 

mail: szkola@zsbonin.pl | tel/fax (094) 342-28-92

XV Festiwal Młodzieży Polsko

XV Festiwal Młodzieży Polsko – Niemieckiej

Euroregionu Pomerania 2013

Wałcz – Człopa 14 – 16 VI 2013r 

   Spotkania polsko – niemieckiej młodzieży z przygranicznych terenów Meklemburgia – Pomorze Przednie, które przyjęły rangę Festiwali odbywają się od 1996 roku.

Pierwszy Festiwal odbył się w Löcknitz. Od tego czasu festiwale odbywają się przemiennie, to znaczy gospodarzami jest niemiecka lub polska strona. We wrześniu 2009 roku organizatorem Festiwalu był Koszalin. 

Festiwale mają na celu integrację młodzieży, nawiązywanie przyjaźni koleżeńskich, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem kraju partnera, wychowanie w duchu wzajemnej akceptacji oraz poznawanie nowych miejscowości znajdujących się w Euroregionie.

Tym założeniom, służy organizowanie podczas Festiwali różnego rodzaju rozgrywek sportowych, warsztatów tanecznych i muzycznych oraz zajęć rekreacyjnych.

DSCF5171

XV Festiwal Młodzieży Euroregionu Pomerania zgromadził ponad dwa tysiące dziewcząt i chłopców z Niemiec i Polski. Gościem Festiwalu był Prezydent Euroregionu Pomerania Volker Böhning.

    Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc i dyscyplin sportowych, Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie, zostało wyznaczone uczestnictwo podczas XV Festiwalu w piłce nożnej dziewcząt. 

  Skład drużyny: Arleta Bednarczyk, Daria Mikołajczak, Klaudia Dąbrowska, Patrycja Krzyściak, Patrycja Chorąży, Danuta Mikołajczak, Magdalena Galicka, Aleksandra Pilichowska 

  Opiekunami wyjeżdżającej na Festiwal grupy dziewcząt byli mgr Marcin Romański i mgr inż. Zbigniew Sadowski. 

Drużyna dziewcząt spisała się doskonale i powiększyła  zasoby zdobytych przez naszą szkołę trofeów sportowych, przywożąc okolicznościowy puchar. 

Dla przypomnienia w roku 2010 na spotkaniu młodzieży polsko – niemieckiej w Neustrelitz drużyna w piłce siatkowej chłopców z naszej szkoły zajęła trzecie miejsce. 

KJ

AP

 GALERIA

Odwiedza nas 183 gości oraz 0 użytkowników.