Zespół Szkół Centrum KształceniaRolniczego im. W Witosa w Boninie 

mail: szkola@zsbonin.pl | tel/fax (094) 342-28-92

Tydzień dla Oszczędzania 2013 w ZSCKR w Boninie

Akcja „Tydzień dla Oszczędzania” to europejska i ogólnopolska, edukacyjna akcja społeczna, której celem jest promowanie idei oszczędzania oraz przekazywanie wiedzy z zakresu racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi. We współpracy ze szkołami i organizacjami pozarządowymi organizowane są inicjatywy i działania  edukacyjne podnoszące poziom wiedzy finansowe wśród młodych ludzi.

Uczniowie ZSCKR w Boninie  aktywnie włączyli się w obchody „Tygodnia dla oszczędzania” w dniach od 28 do 30.10.2013 r. Z tej okazji przygotowaliśmy harmonogram działań, które przeprowadziliśmy w naszej szkole podczas zajęć:

- 28.10.2013 r. case study z doradcami finansowymi  z Open Finance S.A. z Koszalina na temat „  Oszczędzanie jest łatwe” oraz menadżerem Banku Pekao II Odział w Koszalinie „E- konto dla każdego”;

- 29.10.2013 r. wykład „ Funkcje banków oraz NBP” eksperci z WBK Banku Zachodniego z Koszalina oraz wykład „ Konto dla młodych” organizowany przez przedstawicieli PKO BP Oddział I w Koszalinie;

- 30.10.2013 r. „SZKOLNE TARGI BANKOWE 2013” – wzięło udział 8 banków z Koszalina, które zostały ocenione przez uczniów. Ranking najlepszych banków zostanie podany wkrótce !!!

Nasza szkoła wzięła również udział w konkursie na najciekawsze obchody „Tygodnia dla Oszczędzania” organizowanym przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

GALERIA

Dziękuję wszystkim uczestnikom - uczniom za aktywny udział  w obchodach „Tygodnia dla Oszczędzania” smile

Szkolny Koordynator Marzena Diaczuk

 

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.