Zespół Szkół Centrum KształceniaRolniczego im. W Witosa w Boninie 

mail: szkola@zsbonin.pl | tel/fax (094) 342-28-92

XIX WOJEWÓDZKI KONKURS „BHP w rolnictwie”

    XIX wojewódzki konkurs „BHP w rolnictwie” odbył się w dniu 25.11.2013 r. w Zespole Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze. Głównymi organizatorami konkursu byli Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie.

Uczestniczyli w nim uczniowie z 11  szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego (po 3 uczniów z każdej szkoły)

Konkurs przebiegał w następujący sposób tj.:

półfinał, który  składał się z:

a) części praktycznej – dotyczącej wskazania  nieprawidłowości w  maszynach i urządzeniach na stanowisku pracy,

b) testu pisemnego – który obejmował pytania z działów prawa pracy, bhp, ubezpieczeń społecznych,  pomocy przedmedycznej i ochrony zdrowia

oraz finał – do którego zakwalifikowało się 6 uczniów z najlepszymi wynikami z półfinału. Był to ustny sprawdzian wiedzy

W finale walczyło 2 naszych uczniów i ostatecznie zajęli:

II miejsce – Niezgoda Michał z klasy II R

V miejsce – Przybylski Konrad  z klasy III M

Drużynowo nasza szkoła zajęła II miejsce w województwie zachodniopomorskim. Finaliści otrzymali nagrody rzeczowe, które na pewno będą cenną pamiątką po udziale w finałach. Sponsorami nagród w tym roku byli: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie, Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie, Zachodniopomorska Izba Rolnicza w Szczecinie, Starostwo Powiatowe w Szczecinku, Nadleśnictwo Szczecinek, Zachodniopomorski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

                                                                                                                                                 DZ

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.