Zespół Szkół Centrum KształceniaRolniczego im. W Witosa w Boninie

mail: szkola@zsbonin.pl | tel/fax (094) 342-28-92

9 Mikołajkowy Turniej koszykówki chłopców o puchar Prezesa Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS,Starosty Koszalińskiego i Dyrektora ZSCKR Bonin.

12 grudnia 2019r na sali gimnastycznej Zespołu Szkół CKR Bonin odbył się 9 Mikołajkowy Turniej koszykówki chłopców o puchar Prezesa Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS ,Starosty Koszalińskiego i Dyrektora ZSCKR Bonin.
W turnieju brało udział 8 zespołów szkół ponadpodstawowych. Otwarcia turnieju dokonała dyrektor szkoły Pani dyrektor Dorota Kinga Grabarek. Glos zabrał szczególny gość zaproszony związany całe życie ze sportem Pan Ryszard Fornalczyk wiceprezes Stowarzyszenia Sportu Niepełnosprawnych Start Koszalin, który zwrócił się do młodzieży słowami, że nigdy nie należy rezygnować ze swoich marzeń. Podkreślił, że jako zawodnik zwiedził cały świat, zdobył 10 złotych medali Igrzysk paraolimpinskich w wyciskaniu sztangi leżąc, 3 złote medale mistrzostw Świata, wiele medali Mistrzostw Europy i 27 tytułów mistrzostw Polski. Trzeba przyznać, że dokonania Pana Ryszarda są imponujące. Uczestnicy turnieju wystąpienie Pana Ryszarda słuchali w niezwykłym skupieniu, a po zakończeniu nagrodzili gromkimi brawami.Pan Władysław Kozioł Prezes Stowarzyszenia Sportu Niepełnosprawnych Start Koszalin wręczył dyrektor szkoły Pani Dorocie Kindze Grabarek i nauczycielelce Bożenie Konczak statuetkę z podziękowaniem za wspieranie działań statutowych Stowarzyszenia Osób Niepelnosprawnych w Koszalinie.Był to silnie obsadzony turniej. Tym bardziej cieszy trzecie miejsce i zdobycie brazwych medali.

79152080 1311319129044856 1110473148819570688 n

Od rana w dniu 12 grudnia 2019 na sali ZSCKR Bonin odbywały się rozgrywki koszykówki chłopców .Dla najlepszych czekały okazale puchary .dyplomy i statuetki ufundowane przez Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS ,Starostwo
Koszalińskie, Nadleśnictwo Manowo, Radę Rodziców przy Zespole Szkół CKR Bonin. Niektóre mecze dostarczyły niezwykłej dramaturgii, nieraz o zwyciestwie decydował jeden punkt.Nas gospodarzy bardzo cieszy zdobycie III jednego miejsca w tak silnie obsadzonym turnieju.
Drużynę opuściło 4 absolwentów graczy pierwszej piątki. Drużyna
oparta na trzech podstawowych graczach
Eryk,Piotrku i Jakubie oraz nowych pierwszoklasistach stawiających pierwsze kroki na parkiecie sprawiła niezwykłą niespodziankę. Nie ma się co dziwić że po ostatnim meczu na boisku nastąpiła euforia. Jest to bardzo budujące na przyszłość.I tak pierwsze miejsce i Puchar Dyrektora szkoły oraz złote medale Koszalinzdobył Zespół Szkół nr 7 Koszalin opiekun Marcin Kucz II miejsce i srebrne medale zdobył Zespół Szkół nr 9 Koszalin opiekun Kasia Klimowska
Puchar za II miejsce ufundował Starosta Powiatu Koszalińskiego
III miejsce i Puchar Prezesa Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS oraz brązowe medale zdobyli gospodarze Zespół Szkół CKRBonin opiekun Bożena KonczakIV miejsce zajęli II LO Broniewski Koszalin opiekun Alina ChęcinskaDalsze miejsca zajęli Zespół Szkół nr 10 Koszalin, Zespół Szkół CKP Świdwin , VI LO Koszalin, II zespół Szkół nr 9 Koszalin
Nagrody indywidualne zdobyli MVP TURNIEJU ZOSTAŁ Damian Bartecki ZS nr 7 Koszalin, najlepszym rozgrywającym został Tomasz Kucal ZS nr 7 Koszalin,najlepszym obrońcą został Adam Klimczak ZS nr 9 Koszalin KRÓLEM STRZELCÓW został Jakub Płecha z VI LO KoszalinOrganizowane też były konkursy rzutów za trzy punkty Miło nam dodać że zwycięzca został zawodnik gospodarzy ZSCKR Bonin JAKUB BIELINSKI natomiast konkurs rzutówosobistych wygrał zawodnik VI LO Jakub Płecha. Jako że był to turniej Mikołajkowy zawodnicy i trenerzy dostali z tej okazji drobne upominki i słodkości Stołówka internatu serwowała smakowite poczęstunek.Uczniowie klas Technikum Żywienia piekli ciasta na tą okazję i obsługiwali uczestników ,a wszystko odbywało się pod czujnym okiem nauczycieli.
Dziękujemy sponsorom Starostwu Powiatowemu ,Nadleśnictwu w Manowie, Zachodniopomorskiemu Zrzeszeniu LZS ,Radzie Rodziców przy ZSCKR Bonin za wsparcie finansowe. To dzięki wsparciu sponsorów ten turniej mógł się odbyć.

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.