ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie

telefon:(94) 342-28-92 mail: szkola@zsbonin.pl

Z życia szkoły

Narodowa wystawa rolnicza

Plakat A3 NWR Internet

Obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości w ZSCKR

9 listopada w ZSCKR im.Wincentego Witosa w Boninie odbył się niezwykle uroczysty apel z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Prowadzący uroczystość Natalia Olijnyk i Adrian Traczyk zaprosili całą społeczność szkolną na lekcję historii. 

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów i zniczy przez Dyrekcję oraz przedstawicieli uczniów pod pomnikiem Wincentego Witosa. Możemy być dumni, że patronem naszej szkoły jest jeden z ojców polskiej niepodległości. Chwilę potem, punkt 11.11, nasza szkoła dołączyła do ogólnonarodowej akcji odśpiewania hymnu narodowego.
Uczennice Klaudia Masny, Martyna Dęga, Joanna Wojnas, Wiktoria Madalińska, Barbara Zgrzebnicka oraz Natalia Lewandowska zaprezentowały wyjątkowe recytacje utworów patriotycznych. 
W związku z tym, że jedną z najważniejszych postaci dla polskiej niepodległości jest Józef Piłsudski, odczytane zostały przez Julię Pietraszewską i Julię Wójcik teksty poświęcone życiu Piłsudskich z książki pochodzącego z okolicznej ziemi świeszyńskiej Szymona Sobczyka pod tytułem „Przygody Ziuka”.
Szczególną atrakcją były wokalne wykonania pieśni „Szare szeregi” przez Angelikę Geppert (dodatkowo wsparte grą Angeliki na gitarze), „Leguny” oraz „Nie masz nad żołnierza” zaśpiewane przez chór przygotowany przez Panią Sylwię Sołtysiak.
Na koniec Pani Dyrektor Dorota Kinga Grabarek zwróciła się do wszystkich biorących udział w uroczystości. Okazuje się, że historia polskiego narodu jest bardzo obfita w ważne dla Polaków wydarzenia. Powinniśmy je wspominać i pamiętać, gdyż w taki sposób oddaje się hołd poległym w imię wolności przodkom. Wolność, o którą Polacy tak wiele razy walczyli, my dziś musimy pielęgnować i nigdy nie pozwolić, aby ponownie ją utracić.
Warto zauważyć, że w ZSCKR w Boninie od wielu tygodni odbywają się różne inicjatywy w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości.

Magdalena Baranowska

45878921 1023050811205024 1965003849236217856 o

Czytaj więcej: Obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości w ZSCKR

05.10.2018

Dnia 5 października w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Dyrektorów szkół, prowadzonych przez MRiRW.

Z tej okazji uczniowie kierunków gastronomicznych mogli zaprezentować swoje umiejętności w przygotowaniu stołów okolicznościowych, do których dekoracje przygotowali uczniowie architektury krajobrazu. Były to jesienne kompozycje stworzone głównie z roślinności rosnącej na terenie szkoły. Na stole z produktami regionalnymi, znalazły się produkty, które otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych firm: Dega, Mlekosz, Pani Danuty Szlaz i Barkas. Dziękujemy sponsorom za przekazane produkty, dzięki którym goście mogli poznać najlepsze produkty naszego regionu.

 DSC 0062

Czytaj więcej: 05.10.2018

Święto dyni

Dnia 09 października w Ogrodach Hortulus Spectabilis odbyły się warsztaty - Święto dyni. Organizatorem imprezy były Ogrody Hortulus przy wsparciu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, a uczestniczyli w nich uczniowie klasy I i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką nauczycieli: Agnieszki Andryszczuk, Ewy Momot i Danuty Wronierskiej.

Program warsztatów przewidywał zwiedzanie ogrodów i warsztaty kulinarne.

Uczniowie pod kierunkiem Pani przewodniczki poznali ogrody tematyczne, historię ich powstania oraz roślinność, jaka tam rosła. Najwięcej emocji i dobrej zabawy było w labiryncie. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły , ich zadaniem było pokonanie labiryntu w jak najkrótszym czasie .

Kolejnym punktem był udział w warsztatach z kucharzem, pod kierunkiem którego uczniowie przygotowywali różne potrawy. Młodzież bardzo chętnie zabrała się do pracy wykazując sporo inwencji i przygotowała potrawy z dynią w roli głównej.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału w warsztatach.

 WP 20181009 078

Czytaj więcej: Święto dyni

Kuźnia młodego przedsiębiorcy

PLAKAT Projekt