ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie
ZESPÓŁ SZKÓŁ
CENTRUM KSZTAŁCENIA 
ROLNICZEGO
im. W.Witosa w Boninie

telefon:(94) 342-28-92 mail: szkola@zsbonin.pl

V KONGRES KOBIET

 Hasło V Kongresu Kobiet brzmiało:

" PARTNERSTWO,SOLIDARNOŚĆ, RÓŻNORODNOŚĆ"

Oprócz Kobiet z Polski,przyjechało wiele przedstawicielek z innych krajów między innymi z Francji,Kazachstanu,Wietnamu,

Litwy,Ukrainy.Kongres obecnością zaszczyciła księżniczka saudyjska Ameera bint Aidan bin Nayet Al-Taweel. Z Polski,najliczniej na Kongresie swoją obecność zaakcentowały kobiety z Warmii i Mazur,z katowickiego,wrocławskiego i krakowianki. Osobami najbardziej zasłużonymi dla powstania ruchu kobiecego KONGRES KOBIET/jego "matki chrzestne "/są Henryka Bochniarz

i Magdalena Środa. Siłą Kongresu Kobiet jest to,że jednoczy kobiety w różnym wieku,bez względu na pochodzenie, wykonywaną pracę,światopogląd i status materialny.

Kongres ma także na celu zmianę mentalności kobiet,jest zachętą do działalności społecznej,do startu w wyborach, do występowania w mediach- w sprawach kobiet i rodziny.

Każdy z Kongresów od I do V kierował do rządzących postulaty i żądania/w ramach Kongresu funkcjonuje"Gabinet Cieni"/, które miały na celu poprawę życia kobiet,rodziny oraz równy start w wyborach do samorządów,Sejmu,Senatu oraz Europarlamentu. Do kobiet zebranych na Kongresie przemawiał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski oraz małżonka

Prezydenta Pani Anna Komorowska. Uczestniczył premier Donald Tusk,który przyjął wnioski i postulaty wypracowane przez Kongres. Kongresowi towarzyszyły różne imprezy artystyczne,pokazy promujące zdrowie,urodę kobiet oraz aktualną modę kobiecą. Były to dwa dni wypełnione twórczymi emocjami. Zachęcamy koleżanki z naszej szkoły do udziału w VI Kongresie Kobiet,w którym udział jest bezpłatny. Wystarczą tylko dobre chęci,by się zarejestrować i wyjechać na tego typu ogólnopolskie spotkanie kobiet-służymy pomocą organizacyjną.Dla nas udział w Kongresie przyczynił się do poszerzenia wiedzy,poznania ciekawych kobiet ze świata nauki,polityki,działaczek społecznych oraz znanych aktorek filmowych i prezenterek telewizyjnych. Był także okazją do wyjazdu do naszej stolicy Polski-Warszawy.

Więcej o Kongresie www: V Kongres Kobiet.pl

K.J

 

IMG 9479


IMG 9466 
IMG 9462