Zespół Szkół Centrum KształceniaRolniczego im. W Witosa w Boninie

mail: szkola@zsbonin.pl | tel/fax (094) 342-28-92

VII Turniej Koszykówki Chłopców

Dnia 14 marca 2013 roku na sali gimnastycznej ZSCKR w Boninie odbył się VII Turniej Koszykówki Chłopców o Puchar Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS, Starosty Koszalińskiego i Dyrektora szkoły w Boninie. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała oraz przywitała gości , drużyny i ich trenerów : Dyrektor ZSCKR w Boninie Pani Dorota - Kinga Grabarek. Udział wzięło 8 drużyn :z Powiatu Koszalińskiego, Miasta Koszalina oraz drużyna gospodarzy ZSCKR w Boninie. Uroczystość otwarcia uświetniły swoim występem dziewczęta z Koszalińskiego klubu karate pod przewodnictwem senseja Pana Cezarego Banasiaka.

Zawody te co roku cieszą się dużą popularnością wśród gimnazjalistów . Organizowane awody pozwalają młodzieży na miłe spędzenie wolnego czasu, oderwanie się od komputera , zawiązanie nowych przyjaźni, a także poznanie szkoły , jej otoczenia oraz kierunków kształcenia.

Młodzież naszej szkoły, pod kierunkiem nauczycieli , piekła ciasta, obsługiwała gości , zawodników i ich opiekunów , a także wykonywała dekoracje sali oraz stołów

Zwycięstwo i Puchar Prezesa Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS oraz złote medale zdobyło gimnazjum nr 6(II) Koszalin.

Trenerem zespołu jest: Robert Krawczyk

Puchar Starosty Koszalińskiego i srebrne medale zdobyło gimnazjum nr 5 z Koszalina

Trenerem zespołu jest :Jacek Czarnota .

Puchar Dyrektora ZSCKR w Boninie i brązowe medale zdobyło gimnazjum nr 6 (I) Koszalin (opiekunem zespołu jest Aleksandra Talarczyk), które po emocjonującym meczu pokonało gimnazjum w Bobolicach. Gimnazjum to zajęło IV miejsce.

Nagrodzono też najlepszych zawodników

Indywidualne wyróżnienia(statuetki i dyplomy):

MVP turnieju został Igor Łukojko z gimnazjum nr 6(II) Koszalin.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Wojciech Kłodowski z gimnazjum nr 7 z Koszalina.

Najlepszym obrońcą Jarosław Konczak z gimnazjum nr 6(II) Koszalin.

Najlepszym rozgrywającym Daniel Bigos z gimnazjum nr 5 Koszalin.

W drużynie gimnazjum nr 6(II) Koszalin został wyróżniony Jakub Trąbiński nagrodą najlepszego zawodnika swojej drużyny.

Odbył się konkurs rzutów za trzy punkty, którego zwycięzcą został

zawodnik gimnazjum nr 6(II) Koszalin- Oskar Waszczyk.

Konkurs rzutów osobistych wygrał zawodnik gospodarzy ZSCKR Bonin- Oficjał Damian, który został również wyróżniony nagrodą najlepszego zawodnika swojej drużyny.